Wizja zakupu prezentu dla kolegi z innego działu spędza Wam sen z powiek? Szukacie gadżetu, który przypadnie do gustu bliskim z branży kreatywnej? Wiemy, że to niemałe wyzwanie. Osoby pracujące w agencjach reklamowych mają różne zajawki i koniki – my sami dość mocno różnimy się w swoich kompetencjach, zainteresowaniach i codziennych obowiązkach. W końcu mamy na pokładzie kreatywnych, strategów, accountów oraz deweloperów. Dlatego też przybywamy z odsieczą i mamy dla Was 7 ciekawych propozycji. Ostrzegamy jednak: prezentowana poniżej lista jest subiektywna, tworzona z lekkim, świątecznym przymrużeniem oka ;)

 

#1 Kubek Pantone 

Instytut Pantone ogłosił, iż kolorem 2020 roku jest Classic Blue, odcień przypominający niebo o zmroku. Ów zmrok, a raczej, jak wskazuje instytut ponadczasowa barwa wprowadzająca ciszę i spokój w wersji “na kubku” to naszym zdaniem doskonały prezent dla Waszego grafika, arta, bądź w szerszym wydaniu, każdego kto potrzebuje ciszy i spokoju.

Źródło: pantone.com

 

#2 Antystresowe gadżety 

Jeżeli jesteśmy już przy spokoju, to jak wiemy, czasami jest on na wagę złota. Codzienna praca w agencji nie stroni od sytuacji, które mogą wytrącić z równowagi… Jeżeli w Waszej agencji brak miejsca, gdzie można zamontować worek treningowy, bądź obawiacie się o trenujących, podsuwamy Wam pomysły na prezenty, które bezpiecznie pozwolą rozładować stres: mała gruszka bokserska w wersji na biurko, bądź kostka antystresowa. 

 

 Źródło: amazon.com

 

#3 Kapcie do biura

Pomysł absolutnie uniwersalny, sprawdzi się nie tylko jako coroczne wydanie prezentu dla wujka, o którym niewiele wiemy, ale również w pieleszach agencji kreatywnej – nic tak nie nastraja do pracy, jak ciepłe kapcie ;) Całkiem już poważnie, ten klasyczny podarunek możecie zaserwować w nietuzinkowym wydaniu, np. kapcie “klawiaturki”, te z funkcją podgrzania, bądź dla fanów Star Wars – wersja z Mistrzem Yoda.

Źródło: arena.pl 

 


#4 Spleśniała folia na kanapki

Czy w Waszym biurze grasuje nieposkromiony łakomczuch, sięgający brzuszkiem tam, gdzie chwilowo nie sięga Wasz wzrok (czyli na Waszą kanapkę)? Czy zdarzyło Wam się zostawić w firmowej lodówce drugie śniadanie, po którym nie zostało ani śladu? Nasza kolejna propozycja na prezent jest doskonałym orężem w zwalczaniu powyższych zjawisk. Są to woreczki śniadaniowe imitujące pleśń. Bezpieczeństwo Twojego drugiego śniadania jest gwarantowane. 

Źródło: oxot.com

 

 

#5 Pierścień programisty 

Nie znamy programisty, który nie lubiłby fantastyki, w tym “Władcy pierścieni”. Bynajmniej nie szukamy teraz wyjątków, a jedynie chcemy podsunąć pomysł na świąteczny prezent, który łączy w sobie te dwie zajawki: programowanie i fascynację Tolkienem. Jest nim pierścień programisty. 

Smart ring posiada chipy NFC, które można połączyć m.in. ze smartfonem. 

Źródło: eloquentphysics.com

 

#6 Torba z dyskietek 

Oto nasza propozycja z cyklu DIY: niecodzienna torba na laptopa (po tajemne receptury “jak to zrobić?” odsyłam do internetu). Idealna dla każdego geeka, który pamięta jeszcze czasy dyskietek. Prezent oryginalny, praktyczny i na dodatek – własnoręcznie robiony. 

Źródło: noordinaryhomestead.com

 

 

#7 Inteligentna doniczka na zioła

Wyobraź sobie, że w Twoim biurze pachnie świeżymi ziołami i zawsze masz je pod ręka… Brzmi jak mgliste marzenie? Niekoniecznie! Pomocne mogą być tutaj inteligentne doniczki na zioła, od tych “samopodlewających” do najbardziej wypasionych, wyposażonych w lampy ledowe. Te ostatnie nie należą do najtańszych, ale być może zdecydujecie się wykorzystać budżet całego działu na jeden gadżet służący wszystkim? 

Źródło: fabrykaform.pl

 

A jakie są Wasze wymarzone prezenty?
Życzymy oczywiście – samych trafionych! :)