Klient

Allegro

Zakres prac

  • Projekt i wizualizacja automatów paczkowych
  • Projekt roślinności, donic, słupków
  • Projekt infografik na automaty
  • Wizualizacja mechanizmu otwierania skrzynek
  • Prace graficzne

Automaty paczkowe w trosce o środowisko

Szczególnie cieszy nas realizacja tych projektów, które w istotny sposób przyczyniają się do poprawy losów planety i środowiska. Nie zastanawialiśmy się więc ani sekundy, gdy na horyzoncie pojawiła się perspektywa współpracy przy koncepcji automatów paczkowych Allegro.

Ale chwila… co może mieć wspólnego z dbałością o Ziemię urządzenie, w którym znajduje się Twoja paczka?

Okazuje się, że całkiem sporo. Automaty paczkowe Allegro są zasilane energią ze źródeł odnawialnych i wyposażone w czujniki jakości powietrza. Co więcej – wszędzie, gdzie jest to możliwe, maszynę pokrywa żywa zieleń. To nie tylko kwestia estetyki – rośliny produkują tlen i są niezwykle cennym elementem miejskiej przestrzeni.


Nasze zadanie

Głównym wyzwaniem, przed którym stanęliśmy, było zaprojektowanie i stworzenie wizualizacji automatów paczkowych. Na każdym etapie naszej pracy musieliśmy mieć na uwadze zarówno ideę przyświecającą projektowi, jak i praktyczną funkcjonalność automatów.


Myśląc o przestrzeni

Kluczową rolę w realizacji projektu odegrała przestrzeń. Zależało nam na tym, aby estetyka automatów paczkowych była uniwersalna i nie wpływała negatywnie na wygląd okolicy. Wiedzieliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie minimalizm i inspiracja naturą w duchu najnowszych trendów w designie. Efekt możecie zobaczyć poniżej:

automat paczkowy allegro

Przestrzeń jest jednak bardzo zróżnicowana i niesie ze sobą wiele barier – sam projekt automatu paczkowego był więc kroplą w morzu potrzeb. Już na początkowym etapie prac musieliśmy wziąć pod uwagę zarówno kwestie związane z ograniczeniami w potencjalnych lokalizacjach (garaże, podziemia, parkingi), jak i możliwość rozwoju żywej zieleni.

W odpowiedzi na te wyzwania przygotowaliśmy instrukcję ustawienia automatów oraz zaprojektowaliśmy różne warianty słupków, roślinności oraz donic. Wzięliśmy pod uwagę m.in. to, że maszyna może przylegać do ściany, znajdować się w reprezentatywnej okolicy lub na obszarze, gdzie dostęp do ziemi gruntowej jest ograniczony.

Od ogółu do szczegółu

Idea stworzenia przyjaznego środowisku automatu paczkowego jest jak najbardziej godna uwagi, nie mogliśmy jednak zapomnieć o praktycznych aspektach korzystania z urządzenia. Kolejnym etapem pracy było zatem stworzenie animacji wizualizującej mechanizm otwierania skrzynek.

Przygotowaliśmy również projekt naklejek, które informują użytkowników automatów o tym, że prace nad sadzeniem roślinności jeszcze trwają. Zaproponowaliśmy prosty komunikat i minimalistyczną formę:

Stworzenie idealnego projektu automatu paczkowego było nie lada wyzwaniem. Oprócz satysfakcji z wykonanej pracy towarzyszy nam radość, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do realizacji tak cennej idei.

Zastanawiacie się, jak wygląda w praktyce realizacja tej koncepcji? Sprawdźcie na kilku zdjęciach poniżej:

Nasza współpraca z Allegro jest bardzo dynamiczna, ale jednocześnie inspirująca i ciekawa. Nie bez powodu piszemy, że “jest”, a nie “była” – przed nami kolejne projekty, o których już wkrótce Was poinformujemy!

Spodobał Ci się ten projekt?

Wypełnij formularz i zobacz, co możemy zrobić dla Twojej firmy.