Klient

Allegro

Zakres prac

  • Projekt i wizualizacja automatów paczkowych
  • Projekt roślinności, donic, słupków
  • Projekt infografik na automaty
  • Wizualizacja mechanizmu otwierania skrzynek
  • Prace graficzne

Zielone Automaty Paczkowe od Allegro

Szczególnie cieszy nas realizacja tych projektów, które mają na celu poprawę elastyczności i wygody ich odbiorców. Nie zastanawialiśmy się więc ani sekundy, gdy na horyzoncie pojawiła się perspektywa współpracy przy koncepcji automatów paczkowych Allegro.

Dodatkowo, koncepcja automatów paczkowych Allegro zakłada ograniczenie ich negatywnego wpływu na środowisko. Dzieje się to poprzez sadzenie roślin dookoła maszyn – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Rośliny te w ciągu dwóch lat od posadzenia powinny pokryć już cały automat, przez co wpłyną na redukcję efektu lokalnej wyspy ciepła. Poza tym, Allegro wyposaża maszyny w czujniki jakości powietrza oraz na potrzeby zasilania kupuje gwarancje pochodzenia energii ze źródeł odnawialnych, takich jak wiatr czy woda.

Nasze zadanie

Głównym wyzwaniem, przed którym stanęliśmy, było zaprojektowanie i stworzenie wizualizacji automatów paczkowych. Na każdym etapie naszej pracy musieliśmy mieć na uwadze zarówno ideę przyświecającą projektowi, jak i praktyczną funkcjonalność automatów.


Myśląc o przestrzeni

Kluczową rolę w realizacji projektu odegrała przestrzeń. Zależało nam na tym, aby estetyka automatów paczkowych była uniwersalna i nie wpływała negatywnie na wygląd okolicy. Wiedzieliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie minimalizm i inspiracja naturą w duchu najnowszych trendów w designie. Efekt możecie zobaczyć poniżej:

automat paczkowy allegro

Przestrzeń jest jednak bardzo zróżnicowana i niesie ze sobą wiele barier – sam projekt automatu paczkowego był więc kroplą w morzu potrzeb. Już na początkowym etapie prac musieliśmy wziąć pod uwagę zarówno kwestie związane z ograniczeniami w potencjalnych lokalizacjach (garaże, podziemia, parkingi), jak i możliwość rozwoju żywej zieleni.

W odpowiedzi na te wyzwania przygotowaliśmy instrukcję ustawienia automatów oraz zaprojektowaliśmy różne warianty słupków, roślinności oraz donic. Wzięliśmy pod uwagę m.in. to, że maszyna może przylegać do ściany, znajdować się w reprezentatywnej okolicy lub na obszarze, gdzie dostęp do ziemi gruntowej jest ograniczony.

Od ogółu do szczegółu

Idea stworzenia automatu paczkowego wiąże się także z zaprojektowaniem praktycznych aspektów korzystania z urządzenia. Kolejnym etapem pracy było zatem stworzenie animacji wizualizującej mechanizm otwierania skrzynek.

Przygotowaliśmy również projekt naklejek, które informują użytkowników automatów o tym, że prace nad sadzeniem roślinności jeszcze trwają. Zaproponowaliśmy prosty komunikat i minimalistyczną formę:

Stworzenie idealnego projektu automatu paczkowego było nie lada wyzwaniem. Oprócz satysfakcji z wykonanej pracy towarzyszy nam radość, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do realizacji tak cennej idei.

Zastanawiacie się, jak wygląda w praktyce realizacja tej koncepcji? Sprawdźcie na kilku zdjęciach poniżej:

Nasza współpraca z Allegro jest bardzo dynamiczna, ale jednocześnie inspirująca i ciekawa. Nie bez powodu piszemy, że “jest”, a nie “była” – przed nami kolejne projekty, o których już wkrótce Was poinformujemy!